DMCA

İnternet üzerindeki bir hizmet sağlayıcısı olup, Digital Millennium Copyright Act kapsamında tanımlanmaktadır. Legal telif hakkı sahiplerine, çeşitli medya türlerini internet üzerinde kendilerinin yayınlaması için bir platform sağlamaktayız. Kullanıcılar tarafından servisimize yüklenen medyayı aktif olarak izleme, inceleme veya gözden geçirme gibi bir süreç içerisinde bulunmamaktayız.

Telif hakkı ihlallerine karşı çok ciddiyiz ve yasal telif hakkı sahiplerinin haklarını etkili bir şekilde koruyacağız. Eğer websitesinde yer alan içeriğin telif hakkı sahibi iseniz ve içeriğin kullanımına izin vermediyseniz, içeriği tanımlamamız ve gerekli önlemleri almamız için bize yazılı bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

Süreci kolaylaştırmak adına, kullanımınız için bir çevrim içi form sunulmuştur. Gerekli bilgileri sağlamamanız durumunda herhangi bir işlem gerçekleştiremeyiz, bu nedenle lütfen tüm alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzdan emin olun. Alternatif olarak, aşağıda belirtilen DMCA temsilcimize e-posta, faks veya posta yoluyla yazılı bir bildirimde bulunabilirsiniz. Yazılı bildiriniz şu unsurları içermelidir:

  • İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkına sahip eserin spesifik tanımlanması.
  • Birden fazla eserin ihlal edildiği iddiasında, her bir eseri belirten temsilci bir liste sunulmalıdır.
  • İhlal edildiğini iddia ettiğiniz materyalin yerinin ve açıklamasının belirtilmesi, materyali bulmamıza izin verecek yeterli ayrıntı içermelidir. Bu, ilgili materyalin bulunduğu web sayfalarının spesifik URL veya URL'lerini içermelidir.
  • Ad, adres, telefon numarası ve e-posta adresini içerebilecek şekilde şikayet eden taraf ile iletişim kurabilmemiz için yeterli bilgi.
  • Şikayet eden tarafın, materyalin kullanımının telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından yetkilendirilmediğine dair samimi bir inanç ifadesi.
  • Bildirimdeki bilgilerin doğru olduğuna dair bir ifade ve yalan tanıklık cezası altında şikayet eden tarafın ihlal edilen özel hakkının sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunu doğrulayan bir ifade.

Yazılı bildirimlerinizi şu adrese gönderiniz: sekillinick.org

Ayrıca, geçerli yasa kapsamında (17 U.S.C. 512(f)), bilerek yanıltıcı beyanda bulunmak, ihlal eden materyal veya etkinlik hakkında, sorumluluğa sebep olabilir.